MEZINÁRODNÍ STĚHOVÁNÍ ANEB JAK NA TO

Stěhování do zahraničí

Stěhování do zahraničí patří k mezi naše základní pilíř našich služeb. V době globálního propojování jednotlivých zemí a stírání hranic je mobilita obyvatel stále silnější. Mezi nejvíce žádané destinace mezinárodního stěhování patří stěhování Německo, jih Anglie, stěhování Itálie, Španělsko a také stěhování na Slovensko.

STĚHOVACÍ SLUŽBY BRNO nabízí pro domácnosti a firmy cenově dostupné ceny pro stěhování do zahraničí. Naší prioritou je bezpečnost pro Vaše věci a okolní terén. Stejně jako poctivě přistupujeme k naší každodenní práci stěhování, tak stejným způsobem provádíme mezinárodní stěhování.

Každá země EU vyžaduje jiné podmínky přepravy a tím pádem i přípravy na stěhování. Např. do Německa či Rakouska není možné jezdit bez emisní známky či kontrolní knihy jízd.

Před tím než zadáte poptávku po stěhování do zahraničí Vám doporučujeme přečíst si pár užitečných rad o mezinárodní přepravě.

STĚHOVÁNÍ DO ZAHRANIČÍ V OTÁZKÁCH A ODPOVĚDÍCH

Do zahraničí se člověk nestěhuje každý den, proto se vyplatí řešit mezinárodní stěhování s dostatečným předstihem a v klidu. Předejte tak zbytečném stressu a starostem se stěhováním.

Mezinárodní stěhování do Itálie

Co všechno potřebuji pro stěhování do zahraničí?

Stěhování do zahraničí se liší od běžného stěhování v ČR především odlišností přepravních podmínek. Je třeba brát zřetel na jiné povinnosti přepravce v dané zemi a z toho vyplývající stěhovací režie. STĚHOVACÍ SLUŽBY BRNO pro Vás zajistí všechny potřebné formuláře, povolení vjezdu, seznamy věcí apod. Nemusíte tak ztrácet čas zjišťováním co vše je potřeba.

Z hlediska přípravy je doporučujeme věci balit nejlépe do stěhovacích krabic, nenechávat je volně. Některé věci můžete balit i do stěhovacích pytlů. V případě většího stěhování ze zahraničí vyžadujeme fotografie stěhovných prostor, abychom mohli lépe odhadnout velikost a zvolit ideální stěhovací vůz.

Pokud se Váš byt či dům nachází v zóně s omezením vjezdu, je třeba v dané zemi vyřídit povolení. Dobré je také počítat s vjezdem vozidla co nejblíže ke dveřím domu, u nákladních vozů je třeba brát v potaz především výšku (např. 3,3 m).

Na co si dát pozor?

Pro efektivní stěhování do zahraničí je dobré věnovat dostatečný čas balení a přípravě věcí. Zvlášť důležitý je přístup vozidla k Vašemu domovu. U stěhování bytu 3+1 hraje roli i o pár metrů delší vzdálenost.

Doporučujeme také některé větší kusy nábytku nebo nábytkových sestav demontovat. Naši pracovníci jsou profíci na demontáže, ale přece jenom to ušetří čas. A čas jsou u mezinárodního stěhování peníze.

Stěhuji se do zahraničí, do čeho mohu zabalit své věci?

Pokud se stěhujete z Česka do zahraničí, můžeme Vám zapůjčit stěhovací krabice, plastové přepravky, boxy nebo banánové krabice. Zajistíme Vám také stěhovací pytle, bublinkovou fólii či stretch folii.

U mezinárodního stěhování platí, že čím lépe zabaleno, tím lépe ochráněno.

Jakým vozem stěhovat do zahraničí?

Např. standardní byt 2+1 můžeme přestěhovat vozem 21 m3, větší byt 3+1 už musíme stěhovat nákladním vozem 28 m3. Stěhovací vůz je klíčový pro výpočet ceny stěhování do zahraničí. Nákladní vůz představuje jistotu, že se věci vejdou, ale také znamená poplatky za mýtné, emisní známky, vjezd do centra apod.

Správná velikost je stěžejní pro optimální cenu mezinárodního stěhování, proto vyžadujeme soupis stěhovaných věcí a fotodokumentaci stěhovaných prostor. Stačí foto z mobilu..

Kolik stojí mezinárodní stěhování?

Ceny stěhování do zahraničí jsou různé. Nelze jednoduše generalizovat a srovnávat ceny stěhování ze zahraničí stejně velkého bytu.

Např. stěhování bytu 3+1 z Itálie do Brna může představovat cenu mezi 50 – 70.tisíc korun. Stěhování do Anglie naopak znamená větší stěhovací režii (cena trajektu) a tak se cena může vyšplhat až na 80.tisíc. Naopak stěhování např. piana do Anglie může představovat menší dodávku a cenu stěhování kolo 35.tisíc.

Je důležité si uvědomit, že nejde pouze věci naložit a hurá do zahraničí. Povinnosti dopravce jsou v každé zemi různé a proto je třeba při průjezdu více zeměmi počítat s různou režií.

Samostatnou kapitolou je pak pojištění a riziko na cestách (stěhování do zahraničí vyžaduje jiné asistenční služby z povinného ručení). A právě riziko je v mezinárodním stěhování velmi vysoké. Běžná porucha opravitelná v servisu se může s odtahem v zahraničí vyšplhat hladce na 20.tisíc.  

Jak dlouho dopředu je třeba rezervovat termín stěhování?

Stěhování do zahraničí je třeba u nás rezervovat min. měsíc dopředu. V případě expresní přepravy např. zásilky krabic apod. jsme schopni realizovat stěhování individuálně, někdy dokonce i do týdne.

Doporučujeme však promyslet stěhování do zahraničí ideálně dva měsíce dopředu, je čas vše si vyjasnit, zodpovědět všechny otázky o stěhování a zmírnit tím tak stress z celé akce.

 

Věříme, že Vám tyto odpovědi pomohli objasnit, co vše mezinárodní stěhování obnáší. Teď už nezbývá nic než zadat svou poptávku STĚHOVACÍ SLUŽBY BRNO a hurá do zahraničí. Let´s Go!

Váš tým STĚHOVACÍ SLUŽBY BRNO

Pomůžeme Vám?
+420 774 482 371 Poptávkový formulář