Jak vybírat stěhování v Brně

Často slýcháme, že řemeslo má „zlaté dno“. Přijde životní zlom a vy začnete plánovat stěhování bytu nebo domu, začnete hledat stěhovací firmu. Ideálně profesionální, spolehlivou, důvěryhodnou a hlavně s příjemnou cenou stěhování. Pokud by v roce 2020 platilo, že kvalitní služby poznáte na první dobrou, pak byste měli vyhráno. Ale bohužel takto to dnes zkrátka v řemeslných službách nefunguje. A ve stěhování to platí na beton.

Na internetu najdete spoustu chytrých rad, jak vybírat tu či onu firmu, na co se zaměřit a na co si dát pozor. My vám prozradíme, na co se zaměřit, abyste vybrali solidní stěhovací firmu z Brna.

 

STĚHOVACÍ FIRMA A PRVNÍ DOJEM

Když hledáte stěhovací firmu, nejčastěji zadáte stěhování v Brně a brouzdáte po internetu, díváte se na stránky a recenze, případně stěhovací firmě rovnou zavoláte. Zde byste měli mít dobrý pocit už na začátku – poznáte z webových stránek, že jde o solidní firmu? Že nemá v textech napsány nesmysly jako je nejlevnější profesionální stěhování? Dovoláte se nebo vám telefon nikdo nebere? Jak se vám zdá stěhovací pracovník po telefonu? Všímejte si detailů, ochoty komunikace a chtějte vědět, co vám stěhovací služba konkrétně poskytne.

Na stěhovacím trhu v Brně působí tolik stěhovacích firem, že by jeden řekl „co má nohy a starou dodávku, stěhuje“. Většina stěhovacích firem tvrdí to stejné: nejširší servis (od stěhování přes malování až po renovace), vysoce profesionální služby a samozřejmě nejlevnější ceny v Brně. U každé z firem najdete stěhování bytů, domů, stěhování kanceláří, stěhování těžkých břemen, stěhování pian apod. Ale ve výsledku nemají nic víc, než starou dodávku a dva brigádníky. Většina stěhovacích firem dělá stěhování na černo, tzn. nemají stálé zaměstnance, kancelář, dokonce ani parkování pro stěhovací vozy. Na stěhování bytu nebo kanceláře si najmou jednoduše brigádníky za 100,- na hodinu a pokud vůbec přijdou do práce, jede se stěhovat.

Většina subjektů, kteří nabízejí stěhování nebo vyklízecí služby v Brně, chce po vás na konci hotové peníze. Měli by vám vystavit vyúčtování spolu s daňovým dokladem, kde se dočtete, za co vlastně platíte. Realita je však mnohdy taková, že stěhovací pracovník přijde a řekne vám prostě částku za stěhování. Proto si dávejte pozor a chtějte už dopředu vědět, z čeho se cena stěhování skládá a hlavně jak se vypočítává. Není nic horšího, než když se v recenzích stěhování dočtete, že stěhovací firma chtěla dvojnásobek někdy i trojnásobek dohodnuté ceny stěhování!

Proto buďte nedůvěřiví a na nesmyslné ceny stěhování sdělené po telefonu na bombastické částky, rovnou zapomeňte. Když si selským rozumem odhadnete náklady stěhovací práce, vozidla aj. režie, vyjde vám, že za 180 Kč na hodinu to nebude asi moc legální.. Ve stěhování v Brně nejsou výjimkou vylhané nabídky cen stěhování např. 5 – 6.tis. korun za stěhování dvougeneračního domu! 

Všem zákazníkům stěhování doporučujeme, aby si důkladně prověřili vybranou stěhovací firmu a zaměřili se na seriózní cenu stěhování. Tedy nejen tu nejnižší, ale hlavně poctivou. Vyhnete se řadě problémů a v lepším případě přímo podvodníkům, kteří si myslí, že ve stěhování je dovolenou všechno.

 

RECENZE STĚHOVÁNÍ

Je řada možností, jak si ověřit, že stěhovací firma je solidní a že vás nechce natáhnout. Stačí zadat do vyhledávače google její jméno a hned si ověříte, jak si v Brně stojí. Pokud má stěhovací firma jen samé kladné hodnocení od 3 zákazníků, buďte opět obezřetní. Není výjimkou, že si toto hodnocení píše stěhovací firma sama a vydává je za své „spokojené zákazníky“. Takovou recenzi stěhování poznáte lehce, většinou zní dost pateticky „Výborná práce!!!, nejlepší firma v Brně! Profesionální služby, doporučuji“ atd.

Na závěr si připomeňme, že každá firma je zrcadlo jejího majitele. Takže všechny ty negativní stěhovací recenze a zkušenosti zákazníků s podvodným jednání, vypovídají o jejich majiteli víc, než si cokoliv jiného. A že jim to moc nevadí? Jistě, stěhování je přece často jednou za život.. Takže i ve stěhování Brno platí staré české pořekadlo, že jaký je pán, takový je krám.

Pomůžeme Vám?
+420 774 482 371 Poptávkový formulář