Jak vybírat stěhovací firmu

Výběr stěhovací firmy

Vybíráte stěhovací firmu? Hledáte profesionály, kterým můžete s důvěrou svěřit své osobní věci? Pokud chcete stěhovací firmu, která bude šetrně a odpovědně zacházet s věcmi, čtěte dále.

Když jedete v Brně, můžete zahlédnout stěhovací vůz a stěhováky. Často na první pohled poznáte, zda jde o profesionály či amatéry. Stejně tomu tak je, když navštívíte webové stránky. Stěhovací firma, která na svém webu udělala poslední aktualizaci před 7 lety.. To asi nebude úplně to pravé ořechové, že?

Dost často slyšíme od některých zákazníků, že si objednali levné stěhování – levnou stěhovací firmu a ta prostě nepřijela. Ne že nemohla, něco se stalo. Prostě a dobře se na stěhování vykašlali. Tohle se vám u profesionální stěhovací firmy prostě stát nemůže!

Dalším fenoménem u amatérů je cena stěhování. Všichni chceme nakupovat zboží a služby výhodně. Ideálně super kvalitu za super cenu. V případě stěhovací služby buďte zvlášť obezřetní, řada firem nemá kromě nejnižší ceny co nabídnout. A v tom je ten háček. 

Podrážení cen, podbízení se „nejlevnější, nejlepší, nejvyšší kvalitou stěhování..“. To už dnes patří k brněnskému folklóru stěhovacích firem. Věří tomu ale dnes ještě někdo?? Všichni víme, že nejnižší cena je vždy něčím vykoupena. Že i průměrnou kvalitu horko těžko pořídíme za nejnižší cenu. Znáte snad někoho ve svém okolí, kdo dělá poctivou a kvalitní práci za nejnižší cenu?

Pokud hledáte profesionální firmu, která se stěhováním živí dlouhodobě a které záleží na tom, co si o ni zákazníci pomyslí, podívejte se na několik dobrých postřehů o stěhovacích firmách.

JAK POZNÁTE AMATÉRY

1. Když hledáte na internetu, narazíte na texty „NEJNIŽŠÍ CENY V BRNĚ! NABÍZÍME NEJLEVNĚJŠÍ STĚHOVÁNÍ.“ Kromě toho čtete další klišé jako je „nejvyšší kvalita služeb“, stěhování za pár korun, špičkový servis za nejnižší ceny atd. Pozor si dávejte také na vysokou koncentraci slova „profesionální“. Některé stěhovací firmy tohle slovo sice znají, ale tím veškerý servis končí.

1. Na webové stránce se to bude hemžit podobným názvoslovím. Slovo jako STĚHOVÁNÍ BRNO a sleva min. 10% se tam bude opakovat v každé druhé větě. Mnohdy bude na stránce tolik textu, že kromě robota to nikdo nemůže číst. Když už se přece jen donutíte text číst, dozvíte se, že v celém Brně ba ani vesmíru není lepší, rychlejší a levnější stěhovací firmy.

1. Pokud se rozhodnete do firmy zavolat, všíměte si přístupu. Amatéři mnohdy ochotou neoplývají, někdy to dokonce vypadá, jako byste je obtěžovali. Zase další práce..Zrovna teď, když pracuju..

1. Když si zadáte poptávku u firmy, přijde vám bleskurychle odpověď s cenovou kalkulací s těmi opravdu NEJNIŽŠÍMI CENAMI v Brně. V lepším případě. V tom horším vám přijde e-mail, ve kterém bude jednoduše stát, že stěhování provedou zkušení pracovníci za nápadně nízkou cenu xy. To, že je cena podstřelená nemusíme zmiňovat. Ale je nejnižší z nabídek, tak co. Co se děje pak na konci stěhování, když firma požaduje někdy i dvojnásobnou cenu.. To upřímně nevíme.

1. Cenové kalkulace jsou úžasné. Opět se dozvíte, že levnější a lepší ceny v Brně není. A navíc, na konci 15% sleva.. No, nekupte to, když je to tak výhodný.

1. Pokud podlehnete a rozhodnete si takové stěhování objednat, nemějte velké očekávání. Skoro by se chtělo říct, nemějte žádné. Pokud stěhovací se zpožděním dorazí, připravte se na „voňavé“ a mnohdy ošuntělé stěhováky s archaickým vozem připomínající spíš torzo dodávky, než stěhovací vůz. Vzezření však není nic hrozného, to teprve přijde s vaší drahou skříní na schodech! Můžete si stoupnout na schodiště a poslouchat, jak v každém patře naráží váš nábytek do stěn a výtahu. Jé pardon, oni zapomněli nábytek zabalit?  

1. Kromě první cigarety, když vůz dorazil na místo, počítejte s dalšími během stěhování. Na konci to bude cca více než půl hodina strávená přestávkami na cigarety! Ale to je v pohodě, stěhováci jsou placeni v hodinové sazbě a na konci vám určitě dají za cigarety slevu..

1. Stěhovat můžete na milion způsobů. Můžete jít s jednou krabící 5x a nebo využít transportní vozík a najednou pobrat i 6 ks těžkých krabic. Můžete věci nejdříve zabalit a udělat další opatření proti případným poškrábání či dokonce poškození. Můžete být pojištění pro případné škody nebo taky ne (zákon nepřikazuje). Můžete nábytek nosit v rukách a nebo bezpečně na stěhovacích popruhách. Můžete mít čisté a pro stěhování upravené auto, nebo otřepanou dodávku s chlívkem, za které by se i prase stydělo. Může vám záležet na zákaznících a nebo vám to může být úplně fuk. Vždyť zákazník se stěhuje jen jednou a zase přijde nový...

Zdá se vám to přehnané? Tak se dívejte pozorněji kolem sebe, čtěte na webu mezi řádky, ověřte si recenze naštvaných a zklamaných zákazníků. Tohle je u některých firem realita!

Jak to celé stěhování dopadne, když podlehnete iluzi „vysoké kvality za nejnižší cenu“ jsme už nakousli. Je přirozené si obhajovat a odůvodňovat svá rozhodnutí. Proto je tak těžké si přiznat, že jsem zvolil špatně. Někteří zákazníci si tak samotné stěhování trochu „zjěmňují“, že to vlastně nebylo tak strašné, že se rozbilo jen jedno zrcadlo, odřela JEN jedna skříň atd. Lamentovat nad rozbitým porcelánem po babičce už sice ničemu nepomůže, ale člověk se může poučit.

! DNES NEEXISTUJE NEJLEVNĚJŠÍ SLUŽBA, KTERÁ JE ZÁROVEŇ OPRAVDU KVALITNÍ !

Všímejte si u stěhovací firmy i detailů, mohou vám mnohé napovědět. A chtějte vědět, za co vlastně platíte a co cena stěhování obsahuje. Ve stěhování jde samozřejmě o vaše osobní a mnohdy pro vás velmi cenné věci. Proto si myslíme, že vy i vaše věci si zaslouží opravdu šetrné a hlavně bezpečnou stěhovací službu 21. století.  

 

STĚHOVACÍ SLUŽBY BRNO s.r.o. – profesionálové poskytují servis, amatéři 'zaručeně' nejlevnější cenu. 

 

Profesionální balení nábytku

Pomůžeme Vám?
+420 774 482 371 Poptávkový formulář