Výběr stěhovací firmy

Full servis balení nábytku

Stěhování bytu, domu či celé firmy. Jistě se jedná se o důležitý životní milník a každý z nás chce na své stěhování ty správné odborníky. Profesionální pracanty, kteří stěhování skutečně rozumí. Nikdo nechce svěřit své osobní věci a majetek diletantům, kteří si před týdnem pořídili dodávku a začali si hrdě říkat „stěhovací firma“.

Přesto takové stěhovací firmy v Brně působí a každý rok jich také celá řada zkrachuje. Proč tomu tak je? Jednoduše si myslí, že na stěhování stačí 15 let stará dodávka a levné ceny stěhování. Že proto, aby někoho přestěhovali stačí pár brigádníků za 60 Kč na hodinu a stěhovací lano (v lepším případě, v tom horší nemají žádné).  

Proti takovým „firmám“ pak stojí skutečná stěhovací firma, která se stěhováním živí dlouhodobě. Svým pracovníkům platí služné peníze 120 Kč na hodinu a záleží jim na nich. Vyžaduje od nich pracovní nasazení, šetrné zacházení i příjemné vystupování před zákazníkem. Také usiluje o to, aby její zákazníci byli spokojení a doporučovali ji dále.

A právě takovéto firmy se pak potkají u zákazníka v podobě porovnání cenových nabídek.

POROVNÁVÁNÍ CENOVÝCH NABÍDEK

Při výběru firmy chceme mít všichni jistotu, že jsme vybrali správnou firmu a pokud možno za nejlepší možnou cenu. Přestože se stěhovací firmy výrazně liší (srovnávat firmy pouze podle ceny je jako srovnávat Škodu favorit se Škodou Superb), někteří z nás se rozhodují pouze a jen na základě ceny stěhování. Jakoby si mysleli, že stěhování znamená „vzít a odnést“. Zapomínají na to, že nabízet lidem 'stěhování' a stěhovací službu je značný rozdíl. Zapomínají, že od dob stěhování ala Kulový blesk uplynulo spoustu let a služby se obecně posunuly na trochu jiný level.

Když porovnáváme cenové nabídky stěhovacích firem a vybíráme firmu pouze na základě ceny, je to jako bychom vybírali vůz, který je zakrytý plachtou. Víme, že půl milionu. Jak můžeme ale posoudit, zda bysme si ho koupili? Jak víme, jaký má výkon? Jaký nabízí komfort? A bezpečí? Když pak pod plachtou objevíme Mercedes C, budeme nadšení. Když ale najdeme Škodu Fabii.. To asi nebude to pravé ořechové, že?

Proto když srovnáváte cenové nabídky stěhovacích firem, srovnávejte srovnatelné. Neházejte všechny firmy do jednoho pytle, v tom lepším případě budete možná opravdu zklamaní. V tom horším budete mít obouchaný nebo poničený nábytek, zaplatíte dvojnásobnou cenu a nikde se nedovoláte spravedlnosti. Nesolidním firmám, kterými se Brno jen hemží, je totiž většinou úplně jedno, co si o nich pomyslíte. Stěhujete se přece jen jednou za život..

Michal, pracovník STĚHOVACÍ SLUŽBY BRNO s.r.o. 

Pomůžeme Vám?
+420 774 482 371 Poptávkový formulář