RECENZE STĚHOVÁNÍ BRNO

Stěhování Brno zkušenosti

Středobodem naší stěhovací práce je a vždy bude zákazník. Spokojený, usměvavý člověk, kterému jsme pomohli zrealizovat cestu na nové místo. Jeho nadšení a vděčnost za poctivě odvedenou práci nás nepřestane nikdy naplňovat. Máme tedy to štěstí, že naše práce nám přináší opravdovou radost!

Stále však získáváme nové a nové zkušenosti, je to takový nekonečný příběh pro stěhování Brno. Máme zkušenosti už snad téměř se vším, a i když je každá stěhovací zakázka jiná, setkáváme se s některými opakujícími se vzorci a předpoklady.

STĚHOVÁNÍ VE ZKUŠENOSTECH A ODHADECH

Protože se všemi silami snažíme uspokojit i toho nejnáročnějšího zákazníka (přiznáváme, někdy je to docela fuška :)), přinášíme Vám pár zajímavých osobních zkušeností o stěhování v Brně. A nebojte se, když se v některých z nich najdete..

Stěhování zvládnu sám

Většina z nás realizuje stěhování jednou za život a přesto, že jde o tak zásadní věc, mnohdy máme tendence ji zlehčovat. Vždyť nábytek přece unesu, tak co. Dodávku si půjčím z půjčovny a řeknu pár známým, ať přijdou na brigádu. No ne?

Realita -  stěhování dvoupokojového bytu se protáhne na celý den a to nepočítáme týden balení. Ze známých dorazil jen jeden, druhý onemocněl. Auto z půjčovny má tolik rozsvícených kontrolek, že připomíná vánoční stromeček. Asi je rádo, že vůbec žije. Ale kromě toho, že se nám to do auta všechno nevešlo, tak je v pohodě. Nábytek i pračka jsou potlučené a panu domácímu jsme zkrášlili omítku v chodbě. Ale stejně chtěl malovat, tak co. V autě nám na porcelán po babičce něco spadlo, ale s tím se musí přece počítat. Takže až na to, že mi u pračky ruply záda i nervy, to dopadlo víc než dobře. Dobrá práce!

Potřeboval bych přestěhovat pár věcí, menší stěnu, sedačku, křeslo a pár drobností. Jo a ještě lednici a pračku

Jeden z nejčastějších požadavků, který vždy rádi vítáme. Někdy nemusíme nákladním vozem, ale můžeme na místo vyslat dodávkový vůz. Snažíme se totiž ceny držet nízko a vysílat adekvátní počet stěhováků. A pokud se na stěhovací prostory sami nepodíváme, spoléháme se na instrukce zákazníka.Stěhování drobností

Realita – z tohoto zadání stěhování může být 10 hodin práce! Nakonec se ukázalo, že stěna se musí rozdělat, sedačka váží 70 kg a nevejde se do výtahu (7 patro) a k oněm drobnostem přibyla další polovina dodávky, kterou jsme museli stejně „otočit“ nadvakrát. Plus samozřejmě zaplněný sklep 3 m2. I tohle však umíme ve dvou pracovnících zvládnout, ale mnohdy je pak zákazník vyčerpanější víc, než my.. Došli jsme tak k zlatému pravidlu stěhování Brno – zákazníkův odhad je dobré raději vynásobit koeficientem 1,5- 2 :) 

Pár schodů, příjezd až k domu

Schody a vzdálenosti jsou ve stěhování alfou a omegou efektivity. Významnou roli hrají zejména u stanovení ceny. Zvláště pak u stěhování těžkých břemen jako jsou piana, trezory aj. Většinou se jedná o náš kvalifikovaný odhad na základě zákazníkových informací.

Realita – z pár schodů bývá často 8 schodů ke vstupním dveřím a dalších 6 uvnitř domu. A samozřejmě nepočítáme předzahrádku 15 metrů ve svahu. Na posledním stěhování trezoru 500 kg (ve skutečnosti 580 kg) jsme v domě museli překonávat místo roviny dohromady 7 kaskádovitých schodů :) Což ve 4 lidech byl už slušný adrenalin! 

Jiná firma mi nabídla o půlku nižší cenu

Stěhování je tak komplexní a individuální práce, že srovnávat dvě nabídky stěhování je jako hledat podobnosti mezi Lamborghini a Škodou 120 (nic proti škodovkám). Bohužel jako na každém trhu i na trhu stěhování Brno se najdou stěhovací firmy, které cenovým dumpingem záměrně podrážejí cenu ve snaze získat zakázku. Jednoduše stanoví nízkou výslednou cenu stěhování, aniž by rozepsali jednotlivé položky. Podle pravidla - papír snese všechno.

Realita – z ceny 6 tisíc za stěhování 3+1 vč. piana se vyklube firma s pracovníky, kteří častěji kouří než stěhují a na konci si naúčtují 11.tisíc. Balení, ochrana věcí, pojištění a slušný čistý vůz.. raději no comment. Než si tedy stěhování objednáte, chtějte garantovanou hodinovou sazbu a ptejete se, co vše stěhovací služba obsahuje a zda se může výsledná cena měnit.  

 

Jak vidíte, stěhování Brno není rozhodně nuda a o cenné zkušenosti není nouze. Každodenní stěhování tak přináší zážitky, které jsou zkrátka k nezaplacení. Možná proto, že je píše sám život. A možná proto nás to tak baví!

Tým STĚHOVACÍ SLUŽBY BRNO

Pomůžeme Vám?
+420 774 482 371 Poptávkový formulář