Stěhování svépomocí? Příště už nikdy!

Zkušenosti se stěhováním

Malá úvaha na téma stěhování aneb udělám si sám.

Většina z nás se už v životě alespoň jednou stěhovala. Znáte to stěhování, byt a jeden nebo dva pokoje, kuchyň, předsíň, sklep, kde jsou nějaké ty kola, lyže a spousta harampádí. Všechno to, co jste za poslední léta vědomě i nevědomě nastřádali. Pak přídě to rozhodnutí – stěhování do nového!

Z počátku je člověk akční, chce si všechno přestěhovat sám. Já to přece zvládnu. Moc toho stejně nemám, pár hodin času bude na stěhování stačit a za jeden den hotovo. Víc tomu přece nemůžu obětovat..

Tak takhle nějak si to asi říká každý z nás. Nevím jak u vás, ale u mě to dopadlo trochu jinak. Stěhování bytu zabralo celý víkend, přípravu jsem trochu (opravdu jen trochu podcenila) a týden potom, co jsem se přestěhovala do nového bytu, nebylo nic na svém místě. A navíc ke všemu jsem samozřejmě chodila do práce.. No uznejte, stojí to za to?

Přemýšlím, proč tolik lidí stěhování podceňuje. Asi proto, že si málo kdo uvědomí realitu, co stěhování domu obnáší. Efektivní stěhování totiž neznamená věci vzít, přenést, naložit a vyložit. Spousta věcí se musí na stěhování nejdříve připravit, demontovat. Každou věci je potřeba dobře zabalit, je to mravenčí práce, kde vám rukama přejde každá sebe drobnější věci a maličkosti. Teprve tehdy si každý uvědomíme, kolik věci doma vlastně mám?

Pokud se zrovna nestěhujete z patra do patra, tak potřebujete zajistit dopravu. První co vás asi napadne, jsou kamarádi. A když máte doma velkou šatní skříň a nemáte dostatečně velké auto? Než se vám podaří obvolat a sehnat slušné auto (nedejbože z půjčovny), uteče čas a vy zjistíte, že jste skoro nic nestihli. Do toho vám volá šéf z práce, řešíte rodinné povinnosti a jiné radosti a pomalu vám už dochází trpělivost. Pokud se vám auto zázrakem povede sehnat, domluvíte s ostatníma termín stěhování. A je to. Skutečně?

Pár známých vám slíbilo se stěhováním bytu pomoci. Pár krát už vám pomohli, tak to bude hračka. Jenže, je sobota (kritický den) a ze všech domluvených dorazil jen jeden!

Tak asi nějak takto vypadalo moje první stěhování. Stěhování bytu nakonec zabralo celý víkend a k tomu asi týden vybalování. Nakonec jsme byli jen ve dvou a všechno jsem odtahala sama. Při balení věcí jsem navíc už nestíhala, došli mi stěhovací krabice, tak jsem to pytlíkovala do igelitových tašek jak se dalo. To, že jsem pak nemohla při vybalování vůbec nic najít, asi nikomu divné nepřijde. No nic, příště budeme chytřejší!

PROFESIONÁLNÍ STĚHOVACÍ SLUŽBY

Než jsem nastoupila do stěhovací firmy STĚHOVACÍ SLUŽBY BRNO s.r.o., přemýšlela jsem o stěhování jako o něčem, o čem se vlastně přece nevyplatí přemýšlet. V dnešní době, kdy chceme stíhat v životě vše, co nás baví, je stěhování zásah do našich stálých kolejí. A přece se to dá vyřešit způsobem lepším a pohodlnějším.

Nejvhodnější je si na to pozvat ty správné lidi, profesionály. Profesionální stěhovací firma vám předem poradí s přípravou, zapůjčí vám krabice na stěhování, provedou demontáž nábytku, upozorní na to, čeho se vyvarovat a jak celou akci zorganizovat. Dobrá firma dokáže ušetřit nejen čas a námahu, ale ve výsledku také peníze! Jen si vezměte ten čas a energii, kterou jste mohli věnovat něčemu docela jinému!

Proto za sebe říkám, stěhování svépomocí už nikdy.

STĚHOVACÍ FIRMA

A jak si dnes vybrat seriózní firmu, která by splňovala vaše požadavky? Spolehněte se na zdravý selský rozum, dejte na stěhovací reference od lidí, co mají osobní zkušenost s jejich stěhováním. Je to nejistější cesta, jak si neobjednat zajíce v pytli. Skutečné recenze stěhování poznáte na první pohled. Stěhovací firmy, které dělají stěhování poctivě, se totiž nemusí o kladné recenze svých zákazníků bát.

Přeji vám pohodové a klidné stěhování!

 

Veronika Michalková

STĚHOVACÍ SLUŽBY BRNO s.r.o.

info@stehovaci-sluzby-brno.cz

Pomůžeme Vám?
+420 774 482 371 Poptávkový formulář