Užitečné rady o stěhování

Tipy na stěhování

Stěhování představuje pro většinu z nás něco, do čeho se nám příliš nechce. Čas se dá strávit jinak, než úmorným balením, chystáním a organizováním věcí. Že?

Přesto jak s námi zjistíte, stěhování může být i zábavné. Když svěříte svou důvěru lidem ze STĚHOVACÍ SLUŽBY BRNO, pro které je stěhování denním chlebem, nebudete litovat. Vždyť jde přece o Váš nový začátek, na novém místě, s novými lidmi, tak proč se ho nepokusit zpříjemnit? Navíc je to skvělá příležitost, jak si udělat malou „inventuru“ ve svých osobních věcech, přebrat, protřídit věci a udělat v nich jednou pro vždy pořádek.

My ve STĚHOVACÍ SLUŽBY BRNO bereme stěhování jako důležitý milník v lidském životě a proto se snažíme ze všech sil zmírnit stress našich zákazníků a rozptýlit obavy. Příčiny stressu a obav ze stěhování spočívají mnohdy pouze v úhlu pohledu a často pramení spíše z neznalosti. Nebo z obavy z neznámého.

Přestěhovali jsme již nespočet lidí, kteří byli na začátku stěhování mnohdy skoro až vyděšeni. Z počátku nesdíleli náš optimismus a stále podléhali „stěhovací horečce“. Na konci stěhování, když měli celé to martýrium za sebou, však naznali, že to nebyla zas taková „hrůza“. A že jsou rádi, že se obrátili na profesionály a že nás budou všem doporučovat.

Postupně jsme dali na papír pár jednoduchých tipů na stěhování, které Vám pomohou stěhování zvládnout v pohodě. S klidem. Užitečné rady o stěhování najdete také na našem facebooku.   

 

TIPY NA STĚHOVÁNÍ

 

1)   Příprava stěhování

Příprava = půl vítězství! S radostí říkáme, že čím lépe jsou věci připravené, tím levnější je stěhování. I když je příprava tou nejneradostnější prací, vyplatí se do ní investovat čas. 

Krabice na stěhování co nejpevnější, stačí klidně ty od banánu, jsou totiž super! Seženete je v každém větším supermarketu. Nebo Vám je zdarma zapůjčíme.

Věci balte do krabic/přepravek/boxů vždy pouze po okraj tak, aby bylo možné krabice vrstvit na sebe.

Velký a rozměrný nábytek (skříně, postele), který pravděpodobně neprojde na schodišti či v chodbě, bude nejlépe rozmontovat.

Lůžkoviny, oblečení apod. nejlépe sázet rovnou do stěhovacích pytlů (poskytujeme). Na obleky či šaty Vám zdarma přivezeme šatní box.

Větší stoly bývají málo skladné, proto se někdy vyplatí demontovat nohy.

Spotřebiče jako pračka je třeba odpojit od přívodu vody/odpadu.

Nezapomeňte, že si podle zákoníků práce můžete na stěhování vyčerpat 2 dny volna :)

2)   Výběr stěhovací firmy

Stěhovacích firem jsou mraky, ale ne každá splní Vaše očekávání. Nevěřte pouze reklamním sloganům a ověřte si reference či recenze na internetu.

Vybírejte podle několika kritérií, zaměřte se vedle ceny také na historii, osobní přístup, komunikaci a především zajištění bezpečného zacházení s Vašimi věcmi! Příklad – bude mít firma s nejnižší cenou pojištění? Proč není moc vidět a nemá reklamu? Když nabízí nejnižší ceny, kolik platí svým pracovníkům? Znáte někoho, kdo odvádí skutečně kvalitní práci a nechá si za ni platit nejnižší cenu?

3)   Přístup stěhovacího vozu

Naše vozy jsou dlouhé až 7,3 m, široké až 2,3 m a vysoké až 3,2 m. Vyplatí se proto počítat s šířkou mezi zaparkovanými vozy, s podjezdy a sklonem (zlomem) komunikace, stromy či keři.

Pro zábranu parkovacího místa Vám můžeme zajistit výstražnou pásku. Čím blíže budeme vchodu, tím rychlejší bude čas stěhování. A tím i levnější :)

4)   Trasa stěhování

Čím volnější je trasa stěhování bytu či domu, tím bude stěhování rychlejší a Vaše věci ve větším bezpečí. Myslete na to při přípravě věcí: např. strmé schodiště znamená, že se pravděpodobně nevytočíme s nábytkem, který se montoval až na místě. Proto bude lepší jej rozmontovat (montáž předem dohodneme a zajistíme).

Je dobré také nezapomenout na obrazy na zdech, květináče na podestách, drobnosti naskládané v chodbách apod. 

5)   Na co při stěhování nezapomenout

Změna trvalého bydliště znamená spoustu povinností, co všechno se dozvíte zde.

V případě stěhování ze zahraničí nebo do zahraničí nezapomeňte, že co platí u nás, nemusí platit v zahraničí. Zvláště pak v Rakousku a Německu. Proto mějme na paměti případnou nutnost zabezpečit úřední povolení ke vjezdu do lokality či stání na daném místě (pěší a obytná zóna, historické centrum apod.)

V případě mezinárodního stěhování je třeba vytvořit stručný soupis stěhovaných věcí. Je to kvůli silniční kontrole Policií.

 

Tipy na stěhování Vám přináší tým STĚHOVACÍ SLUŽBY BRNO

Pomůžeme Vám?
+420 774 482 371 Poptávkový formulář