Dobrý den,

 

Dne 16.8.2018 mě firma Stěhování Brňáček pod vedením majitele pana Karla Postráneckého se dvěma pracovníky (působili jako studenti) stěhovala z Brna, Vinařská 3a, do Jabloňan v okrese Blansko.

Po složení přepravovaných věcí (hrubě a nekvalitně demontované, jelikož dotyční pracovníci si jako náhodou zapomněli aku šroubovák a další nářadí, čímž si prodloužili takticky celou dobu přepravy), pan Postránecký záhadným způsobem přišel  k ceně 12. 000,- kč (slovy dvanáct tisíc korun). Za 5 hodin práce!

Nepředal mně žádnou stvrzenku o přijetí této částky. Zarážející. Pak jsem jej telefonicky a e-mailem požádal o fakturu s popisem jednotlivých úkonů a jejich cenou. Přislíbil, že mně co nejdříve fakturu zašle. Dodnes jsem po svých četných urgencích nic neobdržel.

 

Protože vyučuji na ŽL  Aj a Fj, budu muset v příštím roce uvést tuto částku do nákladů. A také se co nejdříve obrátím na finanční úřad v Brně s dotazem, co v tomto podvodném jednání činit.

 

S pozdravem

Ing. F. Náplava

Jabloňany 122

67901 Skalice nad Svitavou

-----

 

Od pana Náplavy jsme obdrželi tento e-mail, kde popisuje zkušenosti s firmou stěhování Brňáček. A protože si nás omylem zaměnil s touto firmou a takto rozhořčeně se na nás osočil, řádně nás to naštvalo. Nemáme nic proti ostatním stěhovacím firmám (s řadou z nich si vzájemně vypomáháme). Ale proti těm, co se zákazníky jednají nepoctivě, cítíme potřebu varovat!

Rádi bychom pomohli ostatním zákazníkům předejít těmto zkušenostem a takové stěhovací firmě se obloukem vyhnout. Stěhování v Brně provádí často pochybné existence, které kazí dobré jméno a pověst ostatním.

 

Jak tedy vybrat stěhovací firmu?

  • Projděte si webové stránky firmy a facebook (že nemá? A proč vlastně?), vyhledejte si skutečné zkušenosti a recenze stěhování Brno, (vymyšlené a vlastnoručně napsané typu „Nejkvalitnější stěhování v Brně“ poznáte snadno, čtěte mezi řádky)
  • Při hledání stěhování Brno oslovte více stěhovacích firem a srovnávejte především úroveň přístupu, komunikace, jednání. Vyhněte se firmě, která v každé druhé větě tvrdí, že nabízí nejlevnější stěhování Brno, nejrychlejší stěhování v Brně, nejkvalitnější stěhovací služby v Brně apod.
  • Pokud nenajdete u stěhovací firmy absolutně žádné byt sebemenší negativní recenze (všude má hodnocení A1+), také zbystřete.
  • Chtějte vědět, co „ cena stěhování Brno „obsahuje, z čeho se skládá a jak je vypočtena. Na výše uvedeném případě vidíte, že zákazník si vybral „ nejlevnější stěhování Brno “ a ve výsledku zaplatil diletantům téměř dvakrát tolik co u profesionální stěhovací firmy !
  • Nesrovnávejte stěhovací firmy JEN podle ceny. Nízká a levná cena = nízká nebo žádná kvalita. Levná cena musí mít přece VŽDY svůj důvod. Proč by jinak měli stěhování tak levné?? 
  • Pokud stěhovací firma nabízí realizaci stěhování „narychlo“, buďte obezřetní. Možná nemá skoro žádnou práci, protože nepracuje kvalitně a na zákaznicích jim moc nezáleží. Uvědomte si, že profesionální stěhovací firmy mají na 2-3 týdny plno.

 

Snad vám zkušenost pana Františka se stěhovací firmou Brňáček alespoň trochu pomohla. 

 

STĚHOVACÍ SLUŽBY BRNO s.r.o.

Pomůžeme Vám?
+420 774 482 371 Poptávkový formulář